خطای مرگبار در یادگیری زبان انگلیسی - آموزش مکالمه انگلیسی در 4 ماه - آیلتس
کانال تلگرام

با عضویت در کانال تلگرام سایت، جدید ترین مطالب سایت را در تلگرام خود مشاهده کنید

    دوره مکالمه انگلیسی در 4 ماه
    بصورت آنلاین و آفلاین
    دوره فوق العاده آزمون بین المللی آیلتس
    IELTS

خطای مرگبار در یادگیری زبان انگلیسی

10 ژوئن 2018
1,137 views
بدون نظر

یادگیری هر رشته ای تا حد بسیار زیادی به طرز نگرش و دید شما به آن رشته خاص بستگی دارد. در مورد یادگیری زبان انگلیسی هم بسیاری از موانعی که بر سر راه یادگیری وجود دارد ناشی از دید ما نسبت به مفهوم زبان و روش یادگیری آن است. آیا زبان همچون ریاضیات و فیزیک تابع قوانین ثابت است؟ آیا زبان همچون فلسفه به شکل عجیبی باز بوده و از قانون خاصی تبعیت نمی کند؟

بیشتر مردم فکر می کنند زبان یک موجود انتزاعی بوده و در دنیای واقعی شکل و شمایل خاصی ندارد. مثلا افراد کلمه “صندلی” را به خوبی درک می کنند چون با یکی از حواس پنجگانه قابل درک است. اما آیا همه ما درک مشترکی از زبان داریم؟ اینکه زبان چیست و در کجا زندگی می کند؟ اینکه زبان در کجای دنیای واقعی قرار دارد و چه قامت و هیکلی دارد؟

بزرگترین خطا در یادگیری زبان انگلیسی

خطای بزرگ این است که زبان را از زندگی واقعی جدا می کنیم. بیشتر افراد تصور می کنند زبان مجموعه ای از قوانین است که همچون ریاضیات فقط و فقط از یک سری فرمول تشکیل شده است. در نتیجه یک زبان آموز می تواند با کنار هم چیدن ارکان فرمول به واسطه علایم ریاضی نظیر (+) زبان را یاد بگیرد. به این مثال توجه کنید:

فاعل + فعل کمکی + فعل اصلی + مفعول.

نتیجه آنکه، زبان هیچ ربطی با زندگی روزمره من پیدا نمی کند!

راه حل

تقریبا همه ما این تجربه را داشته ایم که یک موضوع یا داستان واحد برای گروههای سنّی مختلف به شکلهای مختلف ارایه شده. مثلا یک داستان برای کودکان به شکل کارتون و نقاشی کودکانه و نمایش عروسک عرضه می شود. همین داستان برای بزرگسالان به صورت تیاتر و رمان و فیلم سینمایی تولید می شود.

داستان زبان هم همین است. یعنی داستان بیش از یکی نیست و آن هم این است: زندگی ما که شامل کارهای روزمرّه، وقایع، خاطرات، احساسات، افکار، و نظرات ماست. زبان عینا همین داستان زندگی ماست امّا به شکلی دیگر و نسخه ای دیگر از آن. نه اینکه زبان متعلق به دنیای دیگری باشد و هیچ ارتباطی به زندگی ما نداشته باشد.

پس همیشه در یادگیری زبان آن را با زندگی و هویت خودمان پیوند دهیم. و اگر چنین نکنیم نتیجه همان می شود که تاکنون بسیاری از ما تجربه کرده ایم. یعنی لحظات ناب زندگی مان را با تلاش ناقص و بیهوده ناشی از ذهنیت اشتباه در مورد زبان و زبان آموزی از دست داده ایم. به عبارتی دچار مرگ تدریجی شده ایم. چرا که دیگر چنین زمانی قابل بازگشت نیست.

چگونه در یادگیری زبان انگلیسی از این خطا پرهیز کنیم؟

برای پاسخ به این سوال، باید بدانیم یادگیری زبان یک فرایند سیستماتیک است.

برچسب ها

دیدن مطالب مشابه زیر به شما پیشنهاد میشود

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم، سوالی دارید؟ بپرسید

آدرس ایمیل

hajebi2020@gmail.com

تلفن تماس

09179000800