کانال تلگرام

با عضویت در کانال تلگرام سایت، جدید ترین مطالب سایت را در تلگرام خود مشاهده کنید

  دوره مکالمه انگلیسی در 4 ماه
  بصورت آنلاین و آفلاین
  دوره فوق العاده آزمون بین المللی آیلتس
  IELTS
  اخذ اقامت ترکیه
  انجام امورات اداری در ترکیه

ثبت نام در مدارس ترکیه

انواع مدارس ترکیه

به طور کلی مدارس خصوصی در ترکیه را می توان به دو دسته تقسیم بندی کرد. یکی مدارس غیر انتفاعی ترک و دیگری مدارس معروف بین المللی که در ترکیه و شهرهای بزرگ شعبه دارند. در این مدارس در کنار تدریس دروس اصلی و مصوبات آموزش پرورش، استعدادیابی دانش آموزان در اولویت است. از این رو برگزاری کلاس ها و برنامه های فوق العاده در رشته های متفاوت ورزشی، هنری، موسیقی، زبان های خارجی و غیره در این مدارس جایگاه ویژه ای دارد.

مدارس خصوصی و بین المللی ترکیه

مدارس دولتی ترکیه کاملا از سیستم آموزشی ترکیه پیروی می کنند و برنامه های درسی آن ها مطابق با مصوبات آموزش و پرورش ترکیه است. شهریه تحصیل در این گونه مدارس ترکیه کاملا رایگان است، اما ممکن است خانواده ها جهت پیشبرد اهداف آموزشی و رفاهی، به مدرسه کمک های مالی داشته باشند. معادل سازی مدارک این مدرسه ها در ایران به آسانی صورت می گیرد و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت. زبان تدریس در این مدارس ترکی است. توجه داشته باشید برای ثبت نام باید به مدرسه ای مراجعه نمایید که در محدوده محل سکونت شما قرار داشته باشد

مدارس دولتی ترکیه

در حال حاضر‌ تنها دو مدرسه ایرانی در ترکیه فعال هستند که کاملا وابسته به جمهوری اسلامی ایران می باشند. مجتمع آموزشی فجر استانبول و مجتمع آموزشی ۲۲ بهمن آنکارا. واضح است که این مدارس از قوانین و سیستم آموزشی داخلی ایران پیروی می کنند.کلاس های درس در این مدارس به علت محدود بودن تعداد دانش آموزان به صورت مختلط برگزار شده و زبان آموزش نیز فارسی است. کتب تدریس نیز همان کتب نظام آموزشی داخلی ایران هستند. هزینه سالانه ثبت نام در این دو مدرسه بستگی به مقطع تحصیلی دانش آموز دارد:

مدارس ایرانی ترکیه

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم، سوالی دارید؟ بپرسید

آدرس ایمیل

hajebi2020@gmail.com

تلفن تماس

09179000800