آیلتس - انجام پایان نامه ارشد زبان انگلیسی
کانال تلگرام

با عضویت در کانال تلگرام سایت، جدید ترین مطالب سایت را در تلگرام خود مشاهده کنید

  شکستن باورهای غلط آموزش و یادگیری زبان
  انگلیسی در 30 جلسه ( 4 ماه )

آیلتس

۱۱ مرداد ۱۳۹۷
58 views
بدون نظر

آیلتس چیست؟

آیلتس IELTSمخفف The International English Language Testing Systemبه معنی نظام امتحان بین المللی زبان انگلیسی است. آیلتس یک نیاز عمومی برای ورود به دانشگاهها، مراکز کاری، و برنامه آموزشی در کشورهای بریتانیا (انگلستان)، استرالیا، نیوزلند، و کانادا می باشد.

بسیاری از دانشگاههای جهان نتایج آیلتس را معتبر می­دانند و برای پذیرش دانشجو به آن اکتفا می­کنند. آیلتس برای ارزیابی توانایی زبان داوطلبان طراحی شده است که برای کار یا تحصیل به کشورهای انگلیسی زبان می روند. امتیاز (مسولیت) برگزاری امتحان آیلتس در ایران بر عهده سه مرکز می باشد:

۱-تهران آیلتس www.ieltstehran.com

۲-آیلتس ایران http://ielts.sanjesh.org

۳- دانشگاه آزاد اسلامی http://ielts.iauset.com

داوطلبان باید بر اساس نیاز خود یکی از امتحانهای Academicو یا General Trainingرا انتخاب کنند. معمولا  برای شرکت در دانشگاهها و مراکز آموزشی به آیلتس آکادمیک نیاز است و در صورت مهاجرت باید در آزمون عمومی IELTS General Trainingشرکت کرد (البته برخی مواقع نتایج آزمونAcademicبرای مهاجرت نیز پذیرفته می­شود). امتحان آیلتس Academicقدرت داوطلب را برای تحصیل در مراتب مختلف تحصیلی ارزیابی می کند. امتحان General Trainingتاکید بیشتری بر مهارتهای پایه داوطلبانی دارد که برای کار، برنامه های آموزشی، و مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان می روند.

 

نحوه برگزاری آزمون آیلتس

داوطلبان در چهار مهارت Listening، Reading، Writing، و Speakingمورد آزمون قرار خواهند گرفت. همه داوطلبان (هم Academic.و هم General Training) در یک امتحان Listeningو Speakingمشترک شرکت می کنند. ولی Readingو Writingآزمون آِیلتس آکادمیک با آزمون آیلتس عمومیمتفاوت است. سوالات به گونه ای طرح شده اند که تمامی رتبه ها را از داوطلب مبتدی تا داوطلب حرفه ای تحت پوشش قرار داده است. سه مهارت از چهار مهارت یعنی Listening، Reading، و Writingدر یک روز مورد آزمون قرار می گیرند، اما امتحان Speakingطبق اعلان قبلی معمولا یک هفته قبل برگزار می شود.

جدول زیر مدت زمان تخصیص یافته به بخش‌های مختلف این آزمون را نشان می‌دهد:

Time to Answer each questionNumber of questionsTotal amount of time allottedSub-test
۴۵ seconds۴۰۳۰ minutesListening
~ ۴۵ seconds۴۰۶۰ minutesReading
۳۰ minutes۲۶۰ minutesWriting
 – –۱۱-۱۴ minutesSpeaking
Total test time: ~ 2 hours 45 minutes

نتیجه آیلتس

آیلتس یک شرح حال از توانایی داوطلب در زبان انگلیسی ارائه می دهد.نمره آزمون آیلتس بین صفر تا نه خواهد بود اگر کسی در امتحان تقلب کند و یا بسیار ضعیف باشد نمره صفر خواهد گرفت در غیر اینصورت نتیجه تک تک مهارتها جداگانه اعلام می شود و میانگین تمامی نتایج، امتیاز نهایی داوطلب خواهد بود. تمامی نتایج به بالا گرد خواهند شد. به عنوان مثال اگر داوطلبی نمره ۷٫۲۵ را کسب کند به نمره ۷٫۵ گرد می شود ولی اگر داوطلبی نمره ۷٫۱ را کسب کند به نمره ۷ گرد خواهد شد.

۰  Did not attempt the test

۱  Non user

۲  Intermittent user

۳  Extremely limited user

۴  Limited user

۵  Modest user

۶  Competent user

۷  Good user

۸  Very good user

۹  Expert user

برچسب ها

دیدن مطالب مشابه زیر به شما پیشنهاد میشود

  ۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم، سوالی دارید؟ بپرسید

  آدرس ایمیل

  hajebi2020@gmail.com

  تلفن تماس

  09179000800